Jak eliminovat bolesti u vašeho potomka?

Narodil se vám syn nebo dcera a vy se chcete o své dítko co nejlépe postarat? Pokud je tomu tak, je třeba myslet i na jeho zdraví. Velmi často může vaše dítě trpět různými bolestmi. Pokud se jedná o opakované bolesti bříška, může se jednat třeba o nadýmání, nebo problémy s trávením. V tomto případě je dobré navštívit lékaře, který nejenom diagnostikuje problém, ale předepíše také vhodné medikamenty. Mnohdy se může jednat jenom o doplněk stravy, nebo i o možnost stravu změnit zcela. A to za takovou, která bude vyhovovat.

Pozor na laktózu

Jsou ale i bolestivé problémy, které můžete vyřešit i bez návštěvy lékaře. Ty jsou dnes stále častější. Jedná se o komplikaci, kterou je dočasná intolerance laktózy. Ta dnes postihuje zhruba čtvrtinu batolat a tak je třeba být na pozoru. Jde o to, že dětský organismus nedokáže správně strávit laktózu, což vede k následným problémům, jako jsou:

  • Křeče a bolesti bříška
  • Nadýmání
  • Průjmy

Naštěstí moderní medicína má i v tomto případě velmi dobré řešení. Jaké konkrétně to je? Jedná se o enzym nazývaný jako laktáza. Ten nahradí dosud nefungující procesy v dětském organismu a jeho tělo bude fungovat tak, jak má. Změna stravy tedy nebude nutná.

Jak na bolesti po propichování oušek?

Pokud se vám narodila dcerka, jistě jste i jí nechala ihned propíchnout uši, a následně koupila náušnice. Už tento výběr by měl být správný. Doporučujeme dětské náušnice i z bílého zlata, které díky své ušlechtilosti nezpůsobuje téměř žádné alergické reakce. Samotné místo vpichu je první dny dobré mazat nejenom přípravkem proti zánětům, ale i znecitlivujícím gelem. Díky tomu máte jistotu, že se na místo nedostane infekce a daný vpich nebude do doby svého konkrétního zahojení žádným způsobem bolestivý. A to ani pro vaši malou dcerku. Myslete na to hned ve chvíli, kdy jí náušničky pořídíte.