Potíže s intolerancí laktózy lze u dětí snadno vyřešit

Poslední průzkumy jasně ukazují, že kojenců, kteří trpí intolerancí laktózy, je stále více. Poslední čísla říkají, že jich může být i čtvrtina. Je jasné, že je to poměrně palčivý problém jejich maminek. Zvláště proto, že tato zdravotní komplikace je doprovázena několika projevy, jako je:

  • Průjem
  • Bolesti bříška
  • Křeče

Je jasné, že je v zájmu každé matky, aby daným problémům předcházela. Pokud jde opravdu o intoleranci laktózy, je ideální zjistit více na Detskekoliky.cz. Tedy na webu, který se tomuto problému přímo věnuje a poskytne každé mamince všechna důležitá fakta, která jenom potřebuje. A to třeba i před narozením dítěte. Důležitá je připravenost.

Čím je problém charakteristický?

Jaké mohou být hlavní příznaky, to již víme. Dále nezapomínejme také na fakt, že nemoc je charakteristická tím, že dětský organismus nedokáže správně trávit laktózu. Je to dáno hlavně tím, že na ní ještě není zvyklí a nedokáže si s ním poradit. Naštěstí se jedná jenom o krátkodobý problém, který postupem času vymizí – právě v souvislosti s vývojem dítěte. Na druhou stranu dodejme, že jsou i výjimky, kdy problém přetrvá do dospělosti. Zjistěte více o intoleranci laktózy, jelikož je to právě dobrá informovanost, která by vám mohla pomoci nad touto zdravotní komplikací nejlépe vyzrát.

Existuje pomoc?

Ano existuje. A je poměrně jednoduchá. Není třeba měnit stravu, ani započaté návyky. Důvodem je to, že existuje enzym nazývaný jako laktáza. Ten je výjimečný v tom, že dokáže v dětském organismu zastoupit procesy spojené se správným trávením. V praxi to znamená to, že není třeba nic měnit, pouze je nutné ke stravě přidávat právě tento enzym, dle předepsaného dávkování. Jelikož je distribuován ve formě kapek, je samotné dávkování více než jednoduché. Jakmile příznaky začnou odeznívat, je možné ho vysadit, protože si dětský organismus s laktózou hravě poradí.