Co nezapomenout sbalit, pokud cestujete s dítětem?

Plánujete podzimní dovolenou nebo jen chcete vyrazit na výlet? Co byste neměli zapomenout a jak se na cestu připravit? To vše se dozvíte v dnešním článku.

Volte bližší destinace

Myslete na to, že byste dítě dlouhými cestami neměli příliš trápit a hledejte dovolenou v rozumné blízkosti. Vhodná je dovolená v Čechách, kde je pro vás též snadno dostupná lékařská péče, kdyby se něco stalo. Pro děti je také náročné srovnat se s výkyvy teplot. Řídit byste se měli jednoduchým pravidlem: Čím menší dítě je, tím kratší vzdálenost od domova zvolte. Vhodné je s dětmi cestovat autem, jelikož si můžete cestování přizpůsobit, kdykoliv zastavit či si odpočinout. Pokud budete cestovat daleko, volte rychlou přepravu letadlem. V tom případě však musíte děti na tuto cestu dobře připravit i psychicky.

Náhradní oblečení!

Na dovolenou sbalte i do menšího zavazadla náhradní oblečení pro vaše dítě a svršek pro vás. Znáte to, stačí chvíle a nehoda je na světě. Myslete také na vlhčené ubrousky či náhradní plenky. To vše přibalte i při kratším výletu.

Lékárnička a sluníčko

Nezapomeňte na lékárničku, do které sbalíte potřebné léky (proti bolesti, na nachlazení, kapky do nosu, očí a na kašel, léky na průjem či zácpu) a doplňky, jako jsou náplasti, nůžky, teploměr, spínací špendlík, pinzeta, obvaz, dezinfekci atd. Myslete také na dostatečnou ochranu citlivé dětské pokožky a přibalte dítěti i vám krém s ochranným faktorem. Nezapomeňte ani na sluneční brýle a pokrývku hlavy pro vaše dítě.

Zábava na cesty

Zapomenout nesmíte ani na dostatek zábavy, která ušetří starosti i vám. Pro menší děti jsou vhodné oblíbené hračky či hudební nástroje, starším dětem můžete sbalit knížky či nějakou hru. Na cestě autem můžete dětem pustit CD s hudbou a zpívat si s nimi. Vhodné je s dětmi hrát například slovní fotbal, pusťte se do počítání aut, domů, psů či lidí, které cestou potkáte.