Zvukové a hudební hračky pro děti

Kterému dítěti by se nelíbil veselé zvuky, písničky a barevné blikačky? Asi žádnému, všichni je milují. A i když se to na první pohled vůbec nemusí zdát, tento typ hraček je pro naše děti velmi prospěšný díky stimulaci jejich smyslů. Hračka doplněna o zvukové doprovody podporuje sluch, rozvíjí smysl pro rytmus, učí rozpoznávat tvary a barvy. Některé hračky dokonce svou příjemnou melodií děti uklidňují a pomáhají jim usnout.

Plyšové hračkyteddy-bear-with-a-guitar

První hračkou, kterou si dítě oblíbí, přiroste mu k ruce a dostane jméno, je plyšová hračka. Ať už je to medvídek či jiné zvířátko, obliba u dětí je stále veliká. Trh ale nenabízí jen z němých plyšových hraček, ale i hrající či výukové. Oblíbení jsou medvídci, kteří učí děti první říkanky, nová slova a čísla a rozvíjí tak jazykové a paměťové dovednosti dítěte. Velké oblibě se ale těší i pohádkové postavičky, jako jsou například Bob a Bobek či Včelí medvídci zpívající uvodí televizní melodie.

Hudební nástroje a klávesy

Méně oblíbené pro rodiče, ale více oblíbené pro děti, jsou hračky připomínající hudební nástroje. Trh dnes nabízí opravdu velký sortiment od dětských bubínků, flétniček, tamburín, kytar a jiné. Pro nejmenší se doporučují například foukací harmoniky či xylofony, na které dítě zkouší své první melodie a rozvíjí svůj hudební talent. A nejvíce multifunkční hudební hračkou jsou dětské klávesy, na kterých si kromě s klasickým klávesovým zvukem může pohrát s tempem, hudebními podklady a poslouchat melodie se zvuky zvířat. Je dokázáno, že od útlého věku dokážou klávesy pomoci dítěti při vyjadřování pocitů a emocí.

Mezi další hudební hračky patří multifunkční stolky hrající velké množství melodií, zvuků hudebních nástrojů či zvuků zvířat. A pro batolata se doporučují hrající chrastítka, podložky a hrající kolotoče nad postýlku, které umí děti jak zabavit, tak uklidnit a uspat.

S hudební hračkou jistě nešlápnete vedle. Možná občas bude pokoušet vaší trpělivost, ale není nic lepšího, než radost vašich ratolestí spolu s jejich správným rozvíjením a učením.