Jak na kojení bez bolesti a poranění

Kojení bez bolesti je společnou aktivitou matky a děťátka vedoucí nejen k výživě, ale také k jedinečnému spojení a utužení společných vztahů. Někdy, obzvláště v prvních týdnech ale může být problémové nebo dokonce i bolestivé. Mnoho matek pak raději přejde na umělé mléko, což je škoda. Protože i tyto potíže mívají svoje řešení.

Důsledky neřešení bolesti, pálení a trhlinek

Následkem nesprávné polohy při kojení, ale i vlivem dalších faktorů může docházet nejen ke zvýšené bolestivosti bradavek, avšak tyto obtíže mohou vyústit v ještě více závažnější problém. Tím mohou být například rozsáhlé ragády nebo různé záněty prsu. Ragády jsou drobné trhlinky vyskytující u kojících maminek. Toto nepříjemné poranění je nutné začít okamžitě řešit. Rozhodně to ale není důvod pro přechod na umělé mléko.

Hojivý balzám jako účinný lék

Účinným lékem proti bolesti bradavek během kojení může být pravidelné používání hojivého balzámu. Ten poskytne prsům okamžitou úlevu a započne hojící proces. Má přírodní složení, takže není nutné ho před kojením omývat, což je velkou výhodou. Rostlinné extrakty mají blahodárný vliv na citlivé bradavky. Ty tak brzy získají svoji ztracenou vláhu a budou zregenerované. Maminky tak pocítí značnou úlevu od bolesti, pálení a pnutí. Navíc nezanechává pocit ulepenosti a rychle se vstřebává. Je tak praktickým pomocníkem, který by neměl chybět ve výbavě žádné novopečené maminky.

Speciální náplasti pro obnovení přirozené rovnováhy

Další variantou pomoci v případě citlivých a bolavých bradavek jsou speciální náplasti pro obnovení přirozené rovnováhy a pH pokožky. Oceníte u nich okamžitý zklidňující účinek a rychlý efekt hojení. Stejně jako hojivý balzám na bradavky i tyto náplasti obsahují pouze a jen přírodní látky, které nejsou škodlivé pro děťátko. Prsa se tak nemusí před kojením umývat.