Investiční zlato v podobě zlatých mincí je dostupné i pro drobné investory

Uložit si peníze do zlata se ukázalo být chytrým. Koronavirus poslal ke dnu investice do nemovitostí i akcie. Zlato se však drželo a jeho cena dokonce rostla.

Investiční zlato si lze pořídit jako zlaté slitky, tedy tzv. zlaté cihly. Druhou možností pak je zlato v podobě zlatých investičních mincí. Jejich výhodou je, že jsou dostupnější i pro menší investory. Ty nejmenší lze totiž koupit již od 5000 Kč. Můžete si je tak kupovat postupně a takto si například každý měsíc spořit. Jednodušší budete mít situaci i ve chvíli, kdy se rozhodnete investiční zlaté mince prodat. Budete to moci dělat po menších částkách. Což opět drobní investoři preferují.

Investiční mince z Rakouska

„Chcete-li i vy ukládat své peníze do zlata, zlaté mince Wiener Philharmoniker jsou tou pravou cestou,“ doporučuje pan Palas, vedoucí numismatické prodejny v pražském Obecním domě, která se specializuje i na investiční zlato. „Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené,“ dodává pan Palas.

I díky této prodejně mají čeští zákazníci možnost objevit půvab investičních zlatých mincí Wiener Philharmoniker. Ty se razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti troyské unce (1 Oz) a menších.

Investiční mince plnohodnotně nahrazují zlaté slitky

„V Obecním domě v Praze máme vedle Wiener Philharmoniker na výběr i kanadské mince s motivem javorového listu, americké s nádherným reliéfem indiána a bizona, nebo slavné australské „klokany“. To vše jsou mince z ryzího zlata nejvyšší ryzosti, 24 karátů,“ konstatuje dále Palas.

Rostoucí cena zlata během koronavirové krize vystřelila zájem o zlato nad možnosti nabídky. Tedy zejména pokud jde o tradičně poptávané zlaté slitky. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Na našem trhu proto hrají prim švýcarské rafinérie. Jde především o rafinérie Argor-Heraues, PAMP a Valcambi. Ty dělají dohromady až třetinu světové produkce zlatých slitků. Avšak koronavirus je na dva měsíce zavřel a výroba se dohání až nyní. K tomu stoupající zájem o investiční zlato a problém je na světě. Investiční mince jsou však plnohodnotnou alternativou – nemusíte se jich obávat.