Ideální cvičení v těhotenství? Zkuste jógu pro těhotné

I když by se mohlo zdát, že v těhotenství by žena měla spíše odpočívat a připravovat se na příchod nového potomka, ani na cvičení by se nemělo zapomínat. Zdravému člověku se doporučuje minimálně 30 minut fyzické aktivity denně. Toto pravidlo platí i pro těhotné, pokud však vaše těhotenství není rizikové.

A jaké cvičení volit? Mnoho budoucích maminek volí plavání. Zkuste ale například jógu pro těhotné, která vás připraví na dobrý porod.

Co je jóga?

I když jóga pochází z východních zemí, je dnes u nás již velmi známá a těší se vysoké popularitě. Pokud některé z vás neví, co pod tímto cvičením představit, jedná se o systém fyzických, dechových, relaxačních a meditačních technik. S jógou tak necvičíte pouze svou tělesnou schránku a nepřispíváte jen k lepšímu fyzickému stavu, ale i relaxujete a zbavujete se stresu. Cílem jógy je tedy dosáhnout maximální harmonie jak fyzické, tak duševní.

Proč cvičit jógu v těhotenství?

Klasická jóga má nyní hodně odvětví a zaměřuje se na různé cílové skupiny. Není proto divu, že existuje jóga i pro nastávající maminky. Toto cvičení vám přinese uvolnění, protažení i posílení svalů, zvýší vaší energii, pomůže zvládnout stres, zmírňuje otoky nohou a snižuje bolest zad.

Jelikož k józe patří i dechové cvičení, připravuje ženu na porod a také k návratu pevné a štíhlé postavy po porodu. Maminky během cvičení protahují své tělo, ale snaží se propojit i se svým miminkem. Toto cvičení zlepší oběhový i nervový systém maminky i miminka. Po cvičení se budete cítit fyzicky mnohem příjemněji a psychicky vyrovnaná. Cvičení je možné praktikovat až do porodu.

Pokud vás zaujalo toto cvičení, stačí už si jen vyhledat nejbližší centru, které se tímto cvičením zabývá, nebo vyzkoušet nějakou online lekci, kterých je na internetu spoustu.

Připravte se na porod a buďte v harmonii díky józe.