Jaké barvy pořídit dětem na malování?

Malování představuje velice oblíbenou aktivitu mnoha dětí. Jedná se totiž o zábavnou činnost, která poskytuje dětem možnost vyjádřit své pocity a myšlenky. Malování navíc pomáhá dětem rozvíjet trpělivost, podporuje kreativitu a rozvoj motoriky. Nakonec malování může posloužit jako skvěle strávený čas s vašimi dětmi. Pokud chcete podpořit kreativitu své ratolesti, pak máme pro vás 3 tipy na vhodné barvy k malování.

Akrylové barvy Primo

Jedním z vhodných tipů barev pro děti jsou akrylové barvy Primo, které disponují vysokým obsahem pigmentů a mají tak dobré krycí schopnosti. Jelikož jsou ředitelné vodou, tak malování s nimi je velice snadné. Akrylové barvy jsou navíc vhodné k malování na jakýkoliv druh podkladu, což jistě děti ocení. Lze s nimi totiž malovat na papír, plátno, dřevo, keramiku a jiné savé povrchy. Na rozdíl od temperových barev se stávají po zaschnutí voděodolné.

Akvarelové barvy Koh-i-noor

Vhodným typem barev pro děti jsou také akvarelové barvy Koh-i-noor, které patří mezi špičku v oblasti těchto barev. Tyto akvarelové barvy jsou totiž známé svou vysokou kvalitou. Akvarelové barvy jsou zcela netoxické a nezávadné, takže se hodí i pro nejmenší děti. Jedná se o vodou ředitelné barvy, takže práce s nimi je velice jednoduchá. Nevýhodou je jejich nižší krycí schopnosti. Vhodné jsou pro děti také akvarelové barvy značky Primo či Luma.

Tempery Koh-i-noor

Velice oblíbené barvy u dětí jsou také koh-i-noor tempery, které si každý z nás pamatuje ze školy. Tempery se snadno míchají a lze s nimi vytvořit široké spektrum odstínů. Stejně jaké akrylové a akvarelové barvy jsou ředitelné vodou, takže malování s temperami je velmi snadné. Jejich předností je i vysoká krycí schopnost. Použít je lze na papír, čtvrtku i přírodní povrchy. Na rozdíl od akrylových barev však nejsou voděodolné.