Dětské koberce zútulní pokojíček vašich dětí

Dříve patřily koberce k základním podlahovým krytinám a nechyběly téměř v žádné místnosti. V poslední době ale trendy velí od nich ustupovat a dávat přednost jiným materiálům. Jsou však místnosti, kde pořád hrají prim. Ano, tušíte správně, mám na mysli dětský pokoj. Děti, obzvlášť ty malé, tráví většinu volného času na zemi, proto je koberec do dětského pokoje tou nejlepší volbou. Jak jej správně vybrat?

Skvělé praktické vlastnosti

O kobercích se traduje, že jsou to lapači prachu a prakticky je nejde důkladně vyčistit. To však už dnes neplatí. Koberce z moderních materiálů mají naopak výborné antistatické vlastnosti, takže prach účinně odpuzují. Kromě toho také podlahu zateplízmírní hluk a změkčí dopady. Z praktického hlediska tak není co vytknout. Pokud jej přece jen nechcete pokládat přes celou místnost, zvolte alespoň kusový koberec, který místnost krásně zútulní a rozzáří. Uvidíte, že to od první chvíle bude oblíbené útočiště vašeho dítěte.

Vzory, co podporují fantazii

Samozřejmě nehraje roli jen praktická stránka věci, ale i ta estetická. V tomto směru opět není lepší volby, protože právě koberce jsou k dostání v nepřeberné škále druhů, barev a vzorů. Díky tomu můžete volit zcela podle zálib svého potomka, a pomoci mu tak rozvíjet jeho fantazii a kreativitu.

U kluků je tradiční stálicí v oblíbenosti koberec silnice. Na něm si užijí nekonečné hodiny zábavy při vymýšlení a řešení všemožných dopravních situací. Ale nejen kluci mají rádi silnice. V krásné sladce růžové variantě určitě potěší i malé holčičky, které si s panenkami dojedou na zmrzlinu a kolotoč do zábavního parku, nebo navštíví kamarádky na jejich zámku. Podobnou zábavu nabízí třeba koberec s motivem farmy pro milovníky zvířátek. Do dětského pokoje pro miminko se výborně hodí koberce s roztomilými obrázky zvířat, pro ty odrostlejší děti pak třeba hrací koberec Monopoly.

Za málo peněz hodně parády

Koberce na hraní jsou výbornou investicí. Nestojí příliš, a přitom udělají z dětského pokoje místo, které bude váš potomek milovat. Široký výběr najdete například v e-shopu www.mujkoberec.cz. A pokud budete mít cestu do Prahy, určitě navštivte i kamennou prodejnu ve Vysočanech.