Dámské módní džíny nejsou jen slim fit – podívejte se, jaké další skvělé střihy nám kategorie nabízí

V posledních letech se debaty o džínách točí především kolem jednoho konkrétního střihu – slim fit. Jde o střih s mírně se zužujícími nohavicemi, jenž je vhodnější pro štíhlé ženy, neboť podobně, jako skinny střih, obepíná postavu. Nádherné a stylové džíny na sebe ale seženete, ať už máte jakoukoliv postavu i preference ohledně kalhot. Podívejte se na ty nejznámější střihy dámských džín, z nichž si ty pravé pro sebe zaručeně vyberete.

Dámské skinny džíny

Skinny jsou těsně obepnuté kalhoty, které od shora až dolů kopírují siluetu těla. A to přímo do detailu. Díky tomu jsou nejvhodnější součástí outfitu pro ženy s vypracovanou postavou. Dámám menší výšky zas může skinny střih ve zkrácené délce nad kotníky pomoci opticky prodloužit tělo.

Straight střih

Od dob, kdy ženy začaly nosit džínové kalhoty, jsou tím úplně nejčastěji nošeným střihem takzvané roury, jak se straight džínám často říká. Tato přezdívka je poměrně trefná. Střih těchto dámských kalhot je totiž tak rovný, že nohavice roury skutečně připomínají. Obrovskou výhodou rovných kalhot je, že sluší všem tvarům ženské postavy a dokáží schovat nejednu problematickou partii.

Boyfriend džíny

Trendy a mladistvý vzhled, do kterého se vcítíte, jakmile si obléknete takzvané boyfriend, nebo chcete-li relaxed dámské džíny, se dá kombinovat snad s každým kusem oblečení, který vás napadne. V městském stylu můžete kalhoty tohoto střihu spojit s ležérním vrchním dílem, jako je například saténová halenka s volánky a slušivým jednoduchým casual sáčkem. Typickým znakem jsou širší nohavice v oblasti stehen, které mají ohrnutý spodní lem. Díky tomu jde o střih vhodný i pro baculky a dámy nižšího vzrůstu.

Dámské kalhoty všech střihů, stylů, barev i velikostí zakoupíte za skvělé ceny například v internetovém obchodě Bolf.cz.

Bootcut

Zvonáče. Tak zní česká, notoricky známá přezdívka dámských bootcut džín, které v poslední době bohužel trochu upadají v zapomnění. A přitom toho mají poměrně dost, co nabídnout. Zejména pro ženy, jejichž problematickými partiemi jsou silnější stehna a krátké nohy. Od kolen se rozšiřující nohavice totiž mají schopnost nohy opticky prodlužovat. Širší vzhled kalhot také dobře zakamufluje i větší pozadí. Bootcut se nosí v délce, kdy spodní lem nohavic přesahuje okraje obuvi. Je ale třeba si ohlídat správnou délku, aby nohavice nesahaly až na zem. To totiž vůbec nepůsobí dobře.

Dámské chino kalhoty

Tyto bavlněné kalhoty v pohodlném střihu byly původně navrženy a vyráběny pro americké vojáky. Ti je však nosili i po návratu do civilu, a tak se chinos postupně staly jedním z nejoblíbenějších střihů pánských kalhot vůbec. V dámském provedení se však chino kalhoty objevují až mnohem později. I přesto, že jde v rámci módy pro ženy o poměrně čerstvou novinku, si tento střih získal už spousty fanynek. Klasická délka nohavic ve světlé barvě si přímo říká o obutí světlých tenisek. Při o něco reprezentativnějších událostech ale chinos vypadají trendy i s podpatky, jejichž barvu doporučujeme sladit s opaskem.