Bezpečná terasa pro vaše děti

Přejete si mít u domu vhodné místo, kde si mohou vaše děti v klidu hrát? Místo, kde budou mít dostatek prostoru a volnosti, ale přitom budou v bezpečí? Postavte si terasu. Vaše děti budou na čerstvém vzduchu a při tom je budete mít stále pod dohledem.

Jaký materiál vybrat?

Před stavbou terasy je důležité pořádně si promyslet materiál. Na trhu je jich spousta, ale ne všechny jsou vhodné. Měl by to být materiál příjemný na dotek a bezpečný proti uklouznutí. Takový, který nabízí přirozený vzhled a atmosféru. Se kterým nebudete muset ztrácet spoustu času údržbou a opravami. Že takový není? Ale jistě, že je. Všechny tyto požadavky splňuje biwood terasa. Díky kompozitnímu materiálu wpc si zachovává vzhled i všechny příjemné atributy dřeva, ale s pomocí příměsi polymeru se z ní stává nadčasový produkt.

Co je potřeba vědět o materiálu wpc

Je to stavební materiál, který vzniká sloučením dřevitých vláken a polymeru za vysokého tlaku a teploty, čímž zároveň vznikne spojení těch nejlepších vlastností dřeva a plastu.  Podíl dřeva činí zpravidla 60 %. Výroba probíhá bez emisí a odpadu výhradně z obnovitelných zdrojů. Produkty z wpc materiálu mají enormně dlouhou životnost, a přitom si zachovávají vzhled dřeva. Na trh se dodávají ve tvaru kazet velikosti 300×300 mm, jako kompletní prvek k zacvaknutí nebo ve tvaru terasových prken, tvořících součást uceleného terasového systému, který obsahuje také nosnou konstrukci a ukončovací lišty. Ať už vaši terasu či balkón pokryjí kazety nebo prkna wpc Praha, vždy to bude k vaší maximální spokojenosti.

Jak na stavbu terasy

Nejprve je potřeba terasu pečlivě naplánovat. Nejlepší je využít k tomu kalkulátor terasy, ve kterém je na výběr i několik přednastavených tvarů. Stačí zadat požadované rozměry, druh materiálu a směr položení, kterým se určí průběh povrchových drážek, a poloha spodní konstrukce. Kalkulátor vám přesně spočítá množství materiálu i montážních prvků, které budou potřeba. V pohodlí domova tak můžete vyzkoušet různé varianty a v klidu si vše promyslet. Pokud si na stavbu vlastními silami netroufáte, nebo na ni nemáte čas, nejlepší bude zvolit vybudování terasy na klíč. O všechno se postarají profesionálové a vy budete bez starostí.