4 tipy, jak aktivně trávit volný čas s dětmi

 

Aktivní pobyt na čerstvém vzduchu se nesmírně důležitý pro správný vývoj dítěte. Navíc pomůže i vám a snadněji si udržíte štíhlou figuru. Existuje několik variant, jak trávit volný čas s dětmi a být u toho aktivní. Podívejte se, jaké možnosti máte.

1. Výlety do přírody

Jednou z možností jsou výlety do přírody. Dojeďte k nejbližšímu lesu a vypravte se hledat houby nebo sbírat borůvky. Můžete se i jen tak projít po okolí. Pokud bydlíte ve městě, můžete vyrazit i někam dál na vesnici a ukázat dítěti, jak to vypadá, když lidé žijí v domě obklopeném přírodou. Poznávejte hory, údolí okolí řek a specifické ekosystémy, které najdete v naší zemi.

2. Návštěva dětského hřiště

Chtěli byste s dítětem vyrazit na hřiště, ale nevíte, kam to máte nejblíž? Všude jste už byli a hledáte něco nového, co by mohlo vaše dítě bavit ještě víc? Najděte si dětské hřiště ve vašem okolí nebo vyberte některé ze vzdálenějších. Díky propracované databázi a snadnému vyhledávání si můžete dát za cíl, že navštívíte co nejvíce hřišť a porovnáte, které je nejlepší.

3. Sportování

Naučte své dítě jezdit na kole nebo na kolečkových bruslích a dostaňte děti na čerstvý vzduch. Pomůžete tím rozvoji jejich motoriky a naučíte je, že trávit čas aktivně je vlastně moc příjemné. Poznávejte okolí ze sedla kola a v zimě nezapomeňte vyrazit na lyže nebo na běžky. Pohyb je skvělým lékem i terapií. Když se děti naučí správným návykům a zdravé životosprávě, budou zdravější a spokojenější.

4. Týmové hry

Skvělou příležitostí, jak dítě donutit ke zdravému pohybu a ještě si u toho užít spoustu zábavy, jsou různé týmové hry. Ať už se jedná o honěnou, schovávanou nebo třeba líný tenis. Podívejte se na další inspirace na venkovní hry s dětmi a pusťte se do toho! Pozvěte i další rodiče a jejich děti a uspořádejte skvělý turnaj.