Jaké jsou zásady při nákupu kojeneckého oblečení?

Mnoho nastávajících maminek a zejména pak prvorodiček si často ani neuvědomuje, co všechno takové miminko potřebuje, proto mnohdy ani nepřemýšlejí nad některými důležitými věcmi při nákupu oblečení a nevědomky tak mohou malému dítěti svým neuváženým výběrem i ublížit. Tomuto se však dá velmi jednoduše předejít, a to dodržování jednoduchých zásad, kterých by se měla každá maminka držet. Ještě než s výběrem a nákupem začnete, ověřte si, zda na to máte dostatek vyhrazeného času, neboť právě ukvapené nákupy a nezjištění si dostatku informací o daném obchodě, materiálech, velikostech a podobně, vedou ke špatnému výběru.

Materiál je nejdůležitější

Nezáleží na tom, zda nakupujete kojenecké body či košilku, ujistěte se vždy o materiálu. Jasnou volbou by pro vás měla být bavlna, která je k jemné a citlivé dětské pokožce nejvíce šetrná. V takto nízkém věku se totiž rozvíjejí nejrůznější alergie a bohužel některé neorganické materiály je mohou u kojenců vyvolat. Alespoň do jednoho roku dítěte nepoužívejte žádné syntetické materiály.

Snadné rozepínání

U miminek je neustále potřeba je vysvlékat a zase oblékat, a jelikož se tento proces opakuje i několikrát za den, vybírejte praktické oblečení s jednoduchým rozepínáním. Nezáleží na tom, zda se bude jednat o cvočky či knoflíčky, důležitý je jejich počet. Čím méně knoflíků bude k rozepnutí potřeba, tím lépe. Vyvarujte se však suchému zipu, který sice vyvolává dojem praktického a rychlého řešení, ale může dítěti způsobovat podráždění.

Styl není vše

Uvědomte si, že dítě je pouze jenom dítě a přizpůsobte tomu i jeho oblečení. Nesnažte se za každou cenu pořizovat trendy kousky, které sice na pohled vypadají jako z módního magazínu, ale nejsou pro dítě zrovna vhodné. Řeč je například o riflích, které nejsou prodyšné a mají mnohdy i nevhodné zapínání.