Jak spořit peníze pro dítě? Nakupte investiční zlato

Každý rodič chce svému dítěti dopřát to nejlepší a ideálně mu usnadnit vstup do dospělého života nějakou finanční injekcí. Když člověk vyjde ze školy, peníze na koupi prvního bydlení se vždycky hodí. Jakým způsobem je ale spořit?

Většina rodičů zařizuje stavební spoření. Pokud hledáte další možnosti, mohlo by vás zajímat investiční zlato. Právě ono je jako dělané pro dlouhodobé investice. Navíc jde o velmi stabilní komoditu, takže se nemusíte bát, že by jeho hodnota poklesla, než dítě dospěje. Ba naopak, bude stále růst, a tím chránit vaše investované peníze před inflací.

Zlato nabízí výborné dlouhodobé zhodnocení

Investiční zlato, tedy zlaté mince a slitky, se nekupuje na týdny nebo měsíce. Je vhodné pro dlouhodobé investice, třeba právě do doby, než vaše dítě dospěje. Jednoho dne můžete zlato směnit zpět na peníze a ty dát vašemu potomkovi, nebo mu darovat přímo mince a slitky, ať s nimi naloží dle svého uvážení.

Zlato sice nenadchne tak vysokými výnosy jako například akcie, zato vás ale nikdy nemůže tak zklamat jako akcie. Svoji hodnotu si drží dlouhá staletí. Jeho cena roste spolu s cenami služeb i zboží, zatímco akcie v krizových dobách padají, zlato stoupá.

Nakupovat zlato lze postupně

Spořit do zlata je možné postupně. Neprodávají se totiž pouze velké zlaté slitky za miliony korun, nejmenší slitky a mince pořídíte za tisíce. Je tedy snadné odkládat si nějakou částku z každé výplaty, nebo nakupovat třeba jednou za rok.

Pokud vás baví sledovat vývoj cen, můžete do zlata investovat vždy ve chvíli, kdy jeho cena poklesne. Jinak ale k investicím do zlata nepotřebujete žádné znalosti. Pouze pamatujte, že výhodné jsou investice do zlata ve fyzické podobě, tedy do slitků a mincí, které máte ve svém vlastnictví. Jiné formy investic do zlata nejsou tolik výnosné a nenabízí takové výhody.