Dobrá galanterie po ruce – to se k dítěti vždy hodí

Mnohé věci, po nichž jsme léta nesáhly, jsou s narozením dětí nezbytností. Vracíme se k ručním pracím, které jsme se dříve naučily. Samozřejmě musíme dětem uzpůsobit náš byt, což rovněž vyžaduje zručnost. V tom všem je nám nápomocen sortiment galanterie.

Je pravdou, že hračky se nejspíš stanou alespoň na prvních několik let po narození dítěte nejkupovanější věcí do domácnosti. Jenom u nich však nezůstane. S dětmi se často vracíme k šití, nebo nás situace přinutí se šít naučit. I v dnešní době se nám hodí. Vždy je dobré moci něco vyspravit, ale i ušít. I když se to finančně nevyplatí, někdy neodoláme dnes tak dostupným látkám a pustíme se do šití pro děti. Skvělé je též moci ušít dětem kostým na maškarní, který nemá každé druhé dítě. Snadno též ušijeme různé textilní doplňky do dětského pokojíku. Vše nám tak může dokonale ladit a být přesně podle představ nás či našich dětí. Galanterie nám nabídne vše, co pro šití v domácnosti i pro děti potřebujeme.

Pojďte s dětmi tvořit

Tvořivé aktivity u dětí podporují zručnost i fantasii. To je pak jen krůček k tomu, aby vynikly, a rozhodně nejen v oblasti ručních a výtvarných prací. Dělat v dětství rukama znamená rozvíjet mozek. Tohle je nutné dělat hned od narození dítěte a věřte, že pod dozorem může vaše dítě dostat první vhodné barvy do ruky již v jednom roce. Někdy i dříve. Mikaton.cz nabízí velké množství různého kreativního materiálu ke tvoření. Ten zabaví nejen děti, ale i nás, kreativní duše.

Udělejte dětem dokonalý pokojíček

Předškoláci, školáci i teenageři ­– všechny děti teď tráví doma mnohem více času než dříve. Udělejte jim z tuctového pokojíku snový. Začněte třeba hezčím povlečením s dětskými motivy, či takovým, které odkáže na koníčky vašich potomků. Povlečení se v dětských pokojích obvykle neuklízí. Takže je důležitým designovým prvkem, na kterém doopravdy záleží. Samozřejmě pokojík lze nastylovat i jinak. Třeba za pomoci různých dekorací. Polštářky, deky, různé drobné dekorace – tohle vše pořídíte v e-shopu Mikaton.cz.