Cihličkové stavebnice podporují fantazii a rozvíjí řadu schopností

Hra je, zejména pro děti, nejpřirozenější formou učení. Nabídka hraček je dnes velmi pestrá a široká. Přesto, najít naučnou hračku, která se bude dětem líbit, zároveň se díky ní stanou šikovnější v mnoha směrech, a ještě je hned tak neomrzí, však stále není snadné. Cihličkové stavebnice plní všechna tato kritéria na jedničku, a navíc se výtvory mohou stát zajímavou bytovou dekorací nejen dětského pokojíčku.

Cihličkové stavebnice zaujmou děti v každém věku

Největší výhodou cihličkové stavebnice je, že má svého zástupce pro děti a dospělé v každém věku. Nejmenší děti tak mohou hravě poznávat tvary a barvy, rozvíjet hrubou i jemnou motoriku a pomalu objevovat prostorovou představivost a radost z toho, co jim spojením několika dílků vzniká pod rukama. Když se jim výtvory přestanou líbit, mohou je snadno zbourat a z cihliček postavit něco zcela nového.

Cihličkové stavebnice motivují k soustředění a trpělivosti

Pro starší děti předškolního a školního věku představují cihličkové stavebnice vynikající možnost vytvořit si vlastní svět, ve kterém si budou vymýšlet vlastní příběhy. Mohou tak postavit např. hrad a středověké městečko, mlýn nebo celou útulnou vesničku. Díky stavění se děti naučí precizně sestavovat a lepit jednotlivé části stavebnice, koncentrovat se na jednu věc, orientovat se v plánu a logicky postupovat.

Cihličkové stavebnice vás budou bavit a posílí rodinné vazby

Cihličkové stavebnice budou bavit všechny členy rodiny. Dávají vám ideální příležitost navázat s dětmi úplně jinou komunikaci a pochopit jejich svět. Pro starší a dospělé představují výzvu v podobě složitějších staveb, příjemně kreativní relaxaci nebo zajímavý zážitek při kooperaci s partnerem. Když se něco nepodaří, žádný problém. Stačí výtvor na rozebrat a začít zase pěkně od začátku.

Jednotlivé dílky náročnějších cihličkových staveb, např. různých historických památek a chrámů jsou velmi kvalitně provedeny. Výsledek vašeho úsilí si tak s hrdostí můžete doma vystavit, jako zajímavý bytový doplněk. Nechte se inspirovat, tato novinka ve světě stavebnic jako dárek určitě nezklame.